Keramidai sudaro daugiau nei pusę lipidinio (riebalinio) odos sluoksnio. Sakoma, jog keramidai atlieka klijų funkciją, nes jų pagrindinė užduotis yra sutvirtinti odos ląsteles tam, kad odos barjeras išliktų nepažeistas. Sveikos odos barjeras užtikrina drėgmę bei padeda pašalinti kenksmingas medžiagas.
Moksliniai tyrimai įrodo, jog kai odoje sumažėja keramidų, atsiranda tikimybė susirgti tokiomis odos ligomis kaip atopinis dermatitas, psoriazė ar rožinė. Sumažėjusiam keramidų kiekiui taip pat turi įtakos saulė, atšiaurus klimatas bei amžius. Teigiama, jog sulaukus 30 metų mūsų oda negali pagaminti pakankamo keramidų kiekio.
Keramidų nauda
Atkuria odos barjerą. Odos raginis sluoksnis gali būti pažeistas dėl šiurkščių prausimosi priemonių, senėjimo, saulės. Per pažeistą odą, mažus įtrūkimus lengvai gali patekti bakterijos, dirginti odą. Taigi, keramidų funkcija yra užpildyti tarpus tarp ląstelių ir apsaugoti ją nuo infekcijų.
Sulaiko drėgmę. Dėl pažeisto odos barjero, oda sausėja. Keramidai padeda „užrakinti“ drėgmę.
Apsaugo odą. Keramidai apsaugo odą nuo aplinkos agresorių bei taršos.
Sulėtina senėjimo procesus. Odos plonėjimą ir senėjimą lemia ne tik kolageno ir elastino sumažėjimas, bet ir odos barjeras (epidermis). Taigi, naudojant keramidus apsaugome odą nuo senėjimo procesų.
Padeda, esant uždegiminėms odos ligoms. Kai odos raginis sluoksnis neatlieka savo funkcijos, oda gali dehidratuoti. Kai oda stipriai išsausėja, didėja tokių odos ligų tikimybė kaip psoriazė, rožinė, egzema, aknė. Užtikrinus pakankamą keramidų kiekį odoje, uždegiminių ligų gijimo procesas yra efektyvesnis.
Minkština ir išlygina odą. Dažni pažeisto odos barjero bruožai yra sausumas, pleiskanojimas ir smulkios raukšlelės. Prarastų lipidų atkūrimas gali padidinti odos drėgmę, pagerinti bendrą išvaizdą, panaikinti tempimo pojūtį.
Sumažina paraudimą ir patinimą. Jeigu turite į uždegimus linkusią odą ar aknę, keramidai gali sumažinti paraudimą bei patinimą.
Pagerina į spuogus linkusios odos būklę. Kai odos barjeras yra pažeistas, ji tampa jautri ir lengvai sudirginama, todėl gali atsirasti ne tik riebalų perteklius t.y. spuogų, bet ir dėmių. Pasirodo, keramidai gali padėti kovoti su šiomis pasekmėmis. Dar 2014 m. žurnalas „Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology“ rekomendavo prie spuogų gydymo schemų pridėti keramidus. Keramidai siūlomi tam, kad būtų išvengta išsausėjimo, kuris gali atsirasti dėl tradicinių spuogų gydymo būdų.
Ką daryti, norint užtikrinti pakankamą kiekį keramidų?
Nors oda natūraliai gaminasi keramidus, tačiau dėl nuolatinio išorinės aplinkos poveikio, norint išsaugoti odos drėgmę, jų reikia daugiau. Todėl dermatologai rekomenduoja kasdieniam odos drėkinimui rinktis priemones su keramidu NP, kuris aktyviai dalyvauja sulaikant vandenį odoje. Tokiu atveju puikus pasirinkimas yra šveicariškas kremas Derma Forte, būtent su keramidu NP, be dažiklių ir hormonų. Be to, Derma Forte tinka visai šeimai: kūdikiams, vaikams ir suaugusiems.