Jei vis dar galvojate, kad sportas gali sutrikdyti mėnesinių ciklą, pakenkti vaisingumui, pabloginti gyvenimo kokybę menopauzės metu, Jūs klystate. Saikingas kasdienis judėjimas gali padėti ne tik palaikyti dailias kūno formas, bet ir pagerinti miego kokybę, stiprinti imunitetą, sumažinti nemalonius PMS simptomus bei atjauninti. Susipažinkite, kokias sporto naudas išskiria mokslininkai:
- Sumažinamas mėnesinių skausmas. Studija, publikuota “Journal of Education and Health Promotion”, įrodė, jog tos merginos, kurios sportavo 3 kartus per savaitę mažiausiai 30 min. turėjo lengvesnes menstruacijas nei tos, kurios nesportavo.
- Palengvinami PMS simptomai. Pasirodo, toks sportas kaip plaukimas, bėgiojimas, vaikščiojimas gali padėti sumažinti tokius nemalonius PMS keliamus simptomus kaip:
- Pagerinama miego kokybė. Vieno atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad sportas sumažino užmigimo laiką net 55%, pabudimo naktį dažnumą 30%, nerimo priepuolius 15%.
- Sportas jaunina. Tyrimais nustatyta, kad reguliariai kasdien po valandą sportuojanti vidutinio amžiaus moteris gali atjaunėti net 10 metų.
- Stiprinamas imunitetas. Jei Jus dažnai puola virusinės ligos, jaučiatės pavargę, trūksta energijos, būtinai išbandykite sportą.
- Reguliarus judėjmas gryname ore, padės užgrūdinti organizmą ir pasiruošti peršalimo sezonui.
- Treniruojama ištvermė ir pagreitinama medžiagų apykaita. Kuo intensyvesnės treniruotės, tuo daugiau kalorijų sudeginama bei tobulinama ištvermė.
- Tampame laimingesnės. Judant organizme išsiskiria endorfinai, o dėl jų jaučiamės pakylėti ir energingi.
- Sumažinamas stresas. Sportuodamamos nors trumpam pamirštame kasdieninio gyvenimo rūpesčius.
- Gerinamas širdies darbas. Mokslininkai nustatė, kad paprasčiausia bei efektyviausia priemonė širdies ir kraujagyslių sistemai stiprinti yra ilgas lėtas bėgimas.
- Daugiau pasitikėjimo savimi. Kasdienė fizinė veikla ir užsibrėžti sportiniai tikslai suteiks daugiau tikėjimo savo jėgomis. Išsiugdžius įprotį judėti, pastebėsite, kad motyvacija ir pozityvumas aplankys Jus kasdienėje veikloje, taip pat padės lengviau įveikti darbinius iššūkius.
5 patarimai judančioms
1. Nepamirškite apšilimo. Apšilimas yra svarbus tam, kad išvengtumėte traumų, tad skirkite šiems pratimams 10 min. .
2. Treniruotės laikas svarbu. Jei treniruotės trukmė yra ilgesnė nei 1,5 val. organizmui stinga energijos, todėl pradedami skaidyti baltymai. Dėl šios priežasties nyksta raumenys.
3. Vanduo. Nors dažnai sporto treneriai akcentuoja jo svarbą, deja, dauguma vis dar sunkiai prisijaukina įprotį gurkšnoti vandenį judant. Nelaukite, kol pradės skaudėti galvą, išdžius lūpos, apims silpnumas.
4. Pertraukos. Dažnos ir intensyvios treniruotės vargina organizmą. Atminkite, kad raumenys auga poilsio metu, tad atkreipkite dėmesį, kad ta pati raumenų grupė nebūtų treniruojama be pertraukos.
5. Higiena. Tikrą revoliuciją moterų kasdienybėje padarė intymios higienos priemonės, kurios dabar suteikia galimybę dalyvauti visose sportinėse veiklose ne tik prieš menstruacijas, bet ir jų metu. Svarbiausia, tinkami ir saugūs pasirinkimai. Taigi, ginekologai rekomenduoja, rinktis paketus ir įklotus su ekologiška medvilne ir anijonine juostele (pvz. Lady Anion). Taip pat atkeipkite dėmesį, kad jų sudėtyje nebūtų kvapiklių, dažiklių bei tokių kenksmingų medžiagų kaip: pesticidų, sunkiųjų metalų, aromatinių aminų. Atminkite, kuo daugiau nenatūralių medžiagų yra paketo ir įkloto sudėtyje, tuo didesnė tikimybė, kad oda šus, veisis bakterijos ir teks vėliau kovoti su tokiomis nemaloniomis problemomis kaip pienligė ar bakterinė vaginozė.