Nors candida grybelis dažniausiai asocijuojasi su negatyviomis pasekmėmis, tačiau, tam tikras jo kiekis yra naudingas. Pasirodo, jis dalyvauja maistinių medžiagų savinimosi procesuose, taip pat gerina virškinimą. Deja, kai šio grybelio kiekis organizme yra per didelis, tenka spręsti rimtas sveikatos problemas.
Paprastai candida grybelis lokalizuojasi tokiose srityse kaip: virškinimasis traktas, burna, nosis, nagai, ausis, makštis. Pienligės simptomų variacija yra labai plati, todėl dažnu atveju sumaišoma su kitomis ligomis. Svarbu žinoti, kad galimi netipiniai simptomai, pavyzdžiui, artritas, rėmuo, blogas burnos kvapas.
Dažniausiai nuo šios grybelinės infekcijos kenčia moterys. Teigiama, kad iki 80% moterų yra patyrusios makšties kandidozės simptomus bent kartą, o apie 8% ji pasikartoja. Makšties kandidozė pasireiškia:
- Deginimo, dirginimo jausmu, niežuliu makštyje
- Tirštomis, baltomis, vandeningomis išskyromis iš makšties
- Vulvos paraudimu, patinimu
- Makšties bėrimu
Maisto racionas – svarbu
Pienligė reikalauja ne tik tinkamo gydymo pasirinkimo, bet ir kantrybės bei disciplinos. Medicinos specialistai pirmiausia rekomenduoja išvalyti organizmą. Taigi, 1-2 dienas patariama vartoti tik skysčius, pavyzdžiui, natūralų sultinį, kefyrą, vandenį.
Po to, 3-5 dienas valgyti garintas daržoves. Atsisakykite krakmolingų daržovių, nes jos maitina candida grybelį, todėl venkite: bulvių, batatų, burokėlių, morkų, ridikų, česnakų, taip pat džiovintų, šviežių vaisių, taip pat žemės riešutų. Pasirodo, žemės riešutuose yra pelėsio, o jis skatina candida grybelio kolonijas daugintis.
Išvalius organizmą, svarbu ir toliau valdyti grybelio plitimą organizme. Taigi, rekomenduojama atsisakyti alkoholio, mielių, baltųjų miltų, cukraus bei perdirbtų produktų. Tuo tarpu, į maisto racioną įtraukite: raugintas bei lapines daržoves, kokosų aliejų, kaulų sultinį, steviją, mėsą, fermentuotus pieno produktus, cinamoną, ciberžolę, mėsą, linų sėmenis.
Ar būtina gydyti pienligę?
Nesiimant veiksmų, pienligė gali paveikti visą organizmą. Pažeisti nagai, oda, vidaus organai ar net kandidozinis sepsis yra retos, bet tikėtinos pasekmės. Tokios komplikacijos labiausiai tikėtinos toms moterims, kurių imuninė sistema nusilpusi. Tam, kad šis grybelinis uždegimas būtų sustabdytas, eksperimentuoti liaudies priemonėmis, nerekomenduojama.
Taigi, su candida grybeliu reikia kovoti medicininėje praktikoje patikrintomis priemonėmis. Prieš pasirinkdamos gydymosi priemones būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Svarbu žinoti tai, kad, pavyzdžiui, boro rūgštis veikia prieš andida grybelius, padeda išvengti makšties infekcijų, o sėjamoji aviža pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, ypač gerai slopina niežulį.